Mamičky, pozor, PREVRATNÝ objav! Slovenská lekárka VYVINULA jedinečný krém pre DETI: Taký na trhu NENÁJDETE

Mamičky, pozor, PREVRATNÝ objav!
Ilustračná foto.
Zdroj: thinkstock.com
2023-08-05 15:00:00 |

ŽILINA - Slovenská pediatrička Miriam Moravčíková, v spolupráci s lekárňou v Žiline, vytvorila krém s jedinečnou receptúrou, ktorú nenájdete nikde inde. Krém je vhodný pre malé deti a pôsobí na štípance spôsobené hmyzom. Obsahuje totiž látku, ktorú bežne dostupné produkty nemajú.

Aj na Slovensku máme lekárov, ktorí sa svojej práci venujú s obrovským nasadením a pomáhajú svojim pacientom aj mimo ordinačných hodín. Doktorka Miriam Moravčíková, ktorá pôsobí ako pediatrička v Žiline, v spolupráci so žilinskou lekárňou, vyvinuli jedinečným krém.

Vytvorili jedinečnú receptúru ručne robeného krému, ktorý pôsobí na štípance spôsobené hmyzom. Jeho účinná látka je lidocain, ktorá predstavuje lokálne anestetikum. Dokáže miesto uštipnutia dočasne znecitlivieť a prechodne odstrániť pocit svrbenia. Jedinečnosť tohto výrobku je v tom, že žiadny iný krém na našom trhu, ktorý je určený na štípance, neobsahuje túto účinnú látku. Krém je ozvláštnený mentolom, ktorý pôsobí chladivo.

Krém je vhodný pre dospelých, ale aj pre najmenšie deti. Musí byť vydaný na lekársky predpis. Cenovo sa má vyrovnať bežne dostupným krémom. Jeho cena je 13 eur. 

Má to háčik

Krém s týmto jedinečným zložením môźe predpísať len MUDr. Miriam Moravčíková. Sama však záújemcov prosí o trpezlivosť, pretože žiadostí dostáva neúrekom. 

Recept môžu dostať aj deti, ktoré nie sú jej pacientami, ako sama uvádza: "Problem je, že ak chcem recept napisať, musím mať dieťa zaevidované v systéme. Nemyslím tým, že musí byť dieťa v mojej evidencii.  Môžete mi teda skúsiť poslať údaje pacienta - meno, rodné číslo, adresu a číslo poisťovne, na ambulantný mail. Pokúsim sa pomôcť. Kým to budem zvládať."

Nie je to ale jej bočný biznis a snaží sa len pomôcť svojim najmenším pacientom. Doktorka Moravčiková zároveň dodáva: "Cenu určuje lekáreň. Podotýkam, že ja z toho nemám ani cent."


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia