VIDEO Prežíva vaše dieťa často STRACH a ÚZKOSŤ? Táto rada od psychologičky mu môže pomôcť do 10 sekúnd!

VIDEO Prežíva vaše dieťa
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2024-06-12 11:00:00 |

Psychologičk aMiroslava zverejnila na svojom Instragrame v príspevok, v ktorom radí rodičom, ako pomôcť dieťatku, ktoré prežíva strach a úzkosť. Stačí vraj an ot len 10 sekúnd.

Podľa psychologičky Miroslavy sú strach a úzkosť bežnými emóciami, s ktorými sa deti musia často popasovať. Pomôcť v ich zvládaní im  majú dýchacie cvičenia. "Dýchacie cvičenia sú jednoduchým, ale veľmi účinným nástrojom na podporu emocionálneho a fyzického zdravia detí. Môžu pomôcť deťom lepšie zvládať strach, hnev, problémy so zaspávaním," uvádza na Instagrame.

Pomalé a kontrolované dýchanie znižuje hladinu kortizolu, hormónu stresu, a navodzuje pocit pokoja. Upraviť by sa mohol aj spánok. "Mnohé deti majú problémy so zaspávaním v dôsledku nahromadeného stresu a úzkosti. Dýchacie cvičenia, ako je hlboké brušné dýchanie, pomáhajú aktivovať parasympatický nervový systém, ktorý znižuje tepovú frekvenciu a podporuje relax," upresňuje ďalej.

Pomôcť by rodičom malo iba 10 sekundové video, na ktorom pokojne dýcha aj rybička. Dieťa by si malo video pozrieť a skúšať dýchať ako rybička. "Video vám pomôže v akejkoľvek krízovej situácii," píše psychologička. Časom by si dieťa malo zapamätať ako dýcha rybka a video už nebude potrebné.


Autor: © Zoznam/AJ

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia