Má vaše dieťa VEĽA hračiek? POZOR, môžu zahltiť jeho POZORNOSŤ! TOTO by ste mali vedieť

Má vaše dieťa VEĽA
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-12-02 11:00:00 |

Hoci majú bábätká veľa energie, aj ony môžu byť zahltené mnohými podnetmi. Premýšľali ste niekedy nad tým, že príliš veľa hračiek zahlcuje bábätká? Mamička radí ostatným, ako stimulovať pozornosť dieťaťa hračkami a pritom ho nezahltiť.

Rovnako ako dospelí aj deti môžu stratiť koncentráciu a pozornosť, ak majú naraz príliš veľa možností. Môžu byť dokonca aj zmätené. Príliš veľa hračiek dokáže znížiť ich koncentráciu a rozsah pozornosti natoľko, že to vedie k nadmernej stimulácii, ako uvádza mamička na svojom instagramovom účte The Bonding Mama.

Rodičom odporúča, aby malým bábätkám ponúkali vždy len jednu hračku. Pomáha im to lepšie sa na danú aktivitu sústrediť. Pre staršie deti by mal byť výber obmedzený na 2 - 4 hračky počas hrania. Nejde ale o obmedzenie rozmanitosti. Hračky môžete dieťatku po čase vymeniť za iné hračky. Ide len o počet hračiek, ktoré má dieťa aktuálne k dispozícii.

Hračky, s ktorými sa dieťa hrá, by ste mali často obmieňať. Dieťa tak dostáva stále nové a nové podnety, čím sa stimulujú rôzne vzdelávacie skúsenosti. Táto vzdelávacia stratégia nielen buduje sústredenie, ale už u malých detí zvyšuje zručnosti pri riešení problémov a kritické myslenie. 

Na záver svojho príspevku dodáva: "Takže menej je viac, pokiaľ ide o hračky! Zjednodušte si čas na hranie a pomôžte svojmu dieťatku pri rozvoji a sústredení."


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia