Rodičia, POZOR! DEŤOM hrozí to NAJHORŠIE! Skontrolujte, či to máte doma aj vy

Pozor
Pozor
Zdroj: Wikipedia
2023-09-15 11:00:00 |

Na slovenskom trhu sa v sortimente hračiek vyskytol nebezpečný produkt. Drevený vláčik predstavuje pre najmenších riziko zadusenia, upozornili na to obchodní inšpektori.

Slovenská obchodná inšpekcia informuje, že na slovenskom trhu bol v ponuke nebezpečný výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia. Ide o hračku pre deti s názvom Drevený vláčik BINO so zvieratkami 8 ks

Výrobok sa predáva zabalený v papierovej krabici. Na obale výrobku sa nachádza označenie EAN kód a Artiklové č. 82143, veková kategorizácia 12M+. Výrobok však nie je označený krajinou pôvodu ani úplnou adresou výrobcu.

Inšpektori zistili, že pri narábaní s hračkou existuje pre deti potenciálne riziko zadusenia. “Hračky a odnímateľné súčasti hračiek nesmú v akejkoľvek polohe úplne zapadnúť do valca na malé časti, pričom z uvedenej hračky 2 ks kolíkov úplne zapadli do valca na malé časti. Keďže hračka má charakter jednoduchej skladačky určenej pre deti do 3 rokov, malé časti predstavujú pre tieto deti riziko zadusenia,” zdôvodnili inšpektori príčiny nebezpečnosti hračky. 

Slovenská obchodná inšpekcia preto prikázala zabezpečiť stiahnutie produktu z trhu a spotrebiteľom, ktorí si tento výrobok zakúpili, odporúča, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

Fotogaléria

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia