TOTO mesto sa mení na ROZPRÁVKU: Deti zabaví Miro Jaroš aj Paci Pac

TOTO mesto sa mení
Deti sa nebudú nudiť
Zdroj: Kaufland
2023-09-02 15:00:00 |

Poďte si užiť výlet do rozprávky, kde nechýba kráľovská rodina, drak, rytieri či obľúbení hrdinovia Medvedík Kuniboo a Zajko Turbo. Putovanie po slovenských hradoch aj zámkoch počas letnej vandrovky, ktorú pre malých aj veľkých organizuje Kaufland Detský festival, sa presúva do Zvolena. A čakajú vás aj hviezdy.  

Viete si predstaviť, že by ste sa ocitli v stredoveku? Vo svete, ktorý bránia udatní rytieri, kde pisár používa pergamen a alchymisti sa snažia vynájsť zázračný elixír? Na výlet do minulosti dnes nepotrebujete stroj času, stačí prísť do Zvolena, kde má letná vandrovka svoju poslednú zastávku. Na Námestí SNP, odkiaľ je krásny výhľad priamo na Zvolenský zámok, si Kaufland Detský festival 3. septembra  postaví svoj kráľovský stan. Prenesie vás do čias dávno minulých, čo všetko vás tam čaká?  

Stredoveké remeslá, rytieri aj drak

Začať môžete prehliadkou originálneho  jarmoku, kde vás kováč, drotár, kožiar, bylinkár, alchymista či rezbár zasvätia do tajov svojho umenia a stredovekých remesiel. Čo tak naučiť sa písať brkom svoje meno v hlaholike? Stredoveký pisár vám s tým pomôže. Chcete sa pozrieť na svet z rytierskeho brnenia? Máte šancu vyskúšať si ho v rytierskom tábore. Ak vás zaujíma, ako chutí stredoveká kuchyňa pripravená z dobrôt privátnej značky K-Z lásky k tradícii, môžete ju ochutnať. Alebo si namlieť obilie na múku či  pripraviť si placky, aké sa kedysi  jedávali na kráľovských dvoroch. Pre zvedavých maškrtníkov je pripravená aj ochutnávka nových produktov Kaufík z radu K-Z lásky k tradícii alebo Kaufíkov drevený kolotoč.

Na vandrovke s kráľovskou rodinou

Rodinné podujatie má ako vždy pre všetkých zadarmo bohatý program, z ktorého si vyberú malí aj veľkí návštevníci. Tradičné hry, historický pochod mestom, kam sa pridajú umelci a herci, aj to je súčasť letnej vandrovky s Kaufland Detským festivalom a ak budete mať šťastie, možno tu stretnete aj draka. A  čo by to bolo za rozprávku, keby v nej chýbala kráľovská rodina? Moderátori Milan „Junior“ Zimnýkoval v úlohe kráľa a Veronika Hatala ako kráľovná sa na pódiu počas celého dňa postarajú o zábavu, no spoločnosť im budú robiť aj ich večne nespokojné deti, princezná Sára a princ Maroš, a tiež traja radcovia.

Príde Paci Pac aj Miro Jaroš

Najmenších divákov poteší humorné predstavenie Teátra Komika o tom, ako rytier hľadá svoju princeznú,  s  Turbom a Turbim zažijú  veselý  „Šiši deň“ a zabaví ich aj veselý koncert Paci Pac. Tou najväčšou hviezdou pre škôlkarov a školákov však bude Miro Jaroš. Áno, najobľúbenejší detský spevák vo Zvolene všetkých roztancuje aj rozospieva, preto by ste si poslednú zastávku putovania po slovenských hradoch a zámkoch nemali dať ujsť.

Keď  je reč o hviezdach, tie na Kaufland Detskom festivale nesmú chýbať a inak to nebude ani 3. septembra. Keďže obľúbenú letnú vandrovku  milujú  celé rodiny a všetky generácie, aj tínedžeri a ich rodičia si tu prídu na svoje. Poriadnu šou na javisku rozprúdi Alan Murin a zlatým klincom dňa bude koncert Kaliho a Petra Panna. Veď koniec prázdnin treba prežiť naplno a vo veľkom štýle, no nie? A pokojne príďte v kostýme či na bicykli, užijete si  viac zábavy a možno aj sladké prekvapenie.

Skvelé zážitky s Kaufland Detským festivalom aj online

Ak to aj na zvolenské Námestie SNP máte ďaleko, nevadí. Originálnu stredovekú atmosféru môžete  v prvú septembrovú nedeľu  sledovať nielen na káblovej Turbo TV, ale aj online na detskyfest.sk, či kedykoľvek zo záznamu na YouTube kanáli Kaufland Detský festival.

Rodinné podujatie, nad ktorým drží záštitu Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky a tiež mesto Zvolen, je to najlepšie miesto, kde posledný prázdninový deň premeníte na deň plný zábavy. Zaujímavé hry, atrakcie, koncerty hviezd a najmä skvelé zážitky, o ktoré sa aj tentoraz postará Kaufland, to všetko vás čaká na tretej  zastávke letnej vandrovky. S kým sa 3. septembra uvidíme?

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: PR

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia