Ako zabaviť dieťa v AUTE? Skvelé TIPY od skúsených rodičov! Inšpirujte sa

Ako zabaviť dieťa v
Ilustračná foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-08-23 11:00:00 |

Cesta autom môže byť pre deti veľmi úmorná. Obzvlášť, ak trvá niekoľko hodín. Rodičia sa na sociálnych sieťach podelili so svojimi radami, ako svoje ratolesti najradšej zabávajú.

Niektorí rodičia sú skutočne kreatívni. Počas cesty vedia zabaviť deti aj bez tabletov a mobilov. Tu je niekoľko zaujímavých inšpirácií.

Evka píše o hre so žltým autom. "Najnovšie hráme hru ŽLTÉ AUTO. Naučili nás to deti. Pozorujú cestu a okolie a keď niekde vidia ŽLTÉ auto, musia sa niekoho dotknúť a ukázať ho. Počítajú si body a kto má na konci cesty najviac bodov, vyhráva. Preto ŽLTÉ auto, lebo ich je málo," opísala hru podrobne.

Janka sa podelila hneď s niekoľkými tipmi na zábavu. "My sme rátali buď autobusy alebo autá. Podľa farby. Alebo sme sa učili farby podľa áut. Teraz hrávala najčastejšie: hádaj na čo myslím. To ich baví dodnes. Samozrejme, vždy vybalia aj ruksaky s hračkami a knihami."

"Našich vždy zaujali kúzelné perá, rôzne hry do auta s hádankami či magnetické hry. Alebo len pozerajú von oknom a bavíme sa o všetkom, čo vidia alebo sa len medzi sebou hádaju a doťahujú," podelila sa so svojimi skúsenosťami Alexandra.

Katarína uprednostňuje slovné hry: "My hráme slovné hry, hádanky, slovná reťazovka, hľadáme autá podľa určenej značky, dodávky, čo vozia autá, kamióny. Všetko máme obodované. Kto má najviac bodov, vyhráva."

Aj Lenka uprednostňuje slovné hry, ale bola ešte kreatívnejšia. "Nikdy som nemala problém s deťmi počas dlhej cesty. Tešili sa, spali alebo sme niečo hrali. Rôzne slovné hry, spievanie. Teraz, keď sú veľké, hráme hru, že v Youtube zadáme prvú pesničku na náhodné slovo, ktoré niekomu napadne. Je to super, byť na výlete spolu," podelila sa s ostatnými.

No a niektorí rodičia majú to šťastie, že ich dieťa v aute automaticky zaspí. "Mali sme to šťastie, keď boli malí, ako si sadli do auta, prešlo 20 minút a spali ako dudky. Zobudili sa, keď sme zastavili na pauzu, a potom pokračovali," pochválila sa Veronika.

A čo vy? Máte nejaké tipy, s ktorými by ste sa chceli podeliť? 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia