Mamička ZOMRELA počas pôrodu dvakrát: Prehovorila o svojich DESIVÝCH spomienkach! Na tento obraz NIKDY nezabudne

Mamička zomrela počas pôrodu
Mamička zomrela počas pôrodu dvakrát
Zdroj: SWNS
2024-06-13 19:00:00 |

Mamička ktorá „dvakrát zomrela“ počas traumatického pôrodu, tvrdí, že si pamätá na moment, keď sa lekári pokúsili reštartovať jej srdce.

Keeley W., 36, si spomína, že EKG na monitore kleslo a počula dlhé pípnutie, keď do nej chirurg rezal, aby vykonal cisársky rez. Jej ďalšou spomienkou je pohľad na tvár anestéziologičky, ktorá vykonávala stláčanie hrudníka - predtým, ako sa jej srdce opäť zastavilo, ako uvádza portál The Sun.

Druhýkrát získala mamička vedomie, aby počula plač svojej dcérky Sophie, a potom sa jej opäť zastavilo srdce. Mamičke lekári spôsobili zlomeniny rebier počas pokusu o reštart jej srdca. Napriek testom lekári nikdy nedokázali presne povedať, prečo mala až dve zástavy srdca. Ale utrpenie, ktoré prežila, v nej zanechalo postraumatickú depresiu, úzkosť, spomienky a nočné mory. 

Na ten obraz nikdy nezabudne

Keeley z Veľkého Manchestru, ktorá pracuje ako cestovná poradkyňa a vlastní firmu na zdobenie vianočných stromčekov, povedala: „Myslím, že je fér povedať, že som zomrel dvakrát. Mojou poslednou spomienkou bolo, ako sa čiara na EKG monitore stráca. Počula som to dlhé pípnutie a všetci stláčali tlačidlá. Potom si spomínam na anestéziologičku, ktorá stála nado mnou a opakovala moje meno. Videla som jej tvár v spánku asi šesť mesiacov, pretože som o tom mala nočné mory," uviedla ešte stále vydesená mamička.

Mamička tvrdí, že do života ju vrátili pomocou defibrilátora, ktorý jej reštartoval srdce a podali jej aj adrenalín. Keeley po pôrode urobili EKG a röntgen hrudníka a oznámili jej, že má zlomené rebrá v dôsledku stláčania hrudníka.

Dcérky sa nemohla poriadne dotknúť

Na druhý deň odišla domov a celé mesiace bojovala s bolesťou a traumou. „Cisársky rez som zvládla, ale zlomené rebrá boli agónia. Bolo to dosť skoro na prepustenie najmä preto, že som bola stále v šoku. Nemohla som sa hýbať – asi dva mesiace som musela spať podopretá kvôli bolestiam na hrudi. Nemohla som zodvihnúť svoje dieťa a dokonca ma bolelo, keď mi ležala na hrudi – to ma tak mrzelo. Len som ju chcela túliť a nemohla som. Keď som ju prvýkrát mohla zdvihnúť a objať, bolo to úžasné," uviedla mamička. 

Mamička ďalej povedala, že niekoľko týždňov po narodení sa stretla s lekármi, ale nikto nevedel vysvetliť, prečo jej srdce prestalo biť. Posttraumatickú depresiu mala až šesť mesiacov. „Nikdy som nemala žiadne iné problémy s duševným zdravím, ale toto mi spôsobilo skutočnú úzkosť a spomienky. Stále sa cítim zmätená. Dokážem akceptovať, že sa to stalo a posunula som sa ďalej, ale keď na to myslím, stále cítim šok," uviedla mamička.


Autor: © Zoznam/AJ

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia